Restaurace TABULE
  • ggfdgd
Rezervace na telefonním čísle:775085986

Apetit - článek

Jídlo, které můžete potkat na dovolené a u nás – fish and chips

Obrázek je převzatý z webu irishcentral.com .

08.06.2015

Fish and chips - v pátek 12.6.2015

Tento týden se nám zatáhlo a meteorologové deštivé počasí předpovídali už minulý týden. No a co patří k dešti? Správná odpověď je deštný prales. Nenašli jsme však jídlo deštného pralesa, kterým bychom Vás uspokojili. Tak jsme zvolili odpověď číslo dvě, Anglie. Tak a teď už zbývalo jenom vybrat ten správný recept. Anglický puding jsme zavrhli hned. Haggis by určitě neprošel, protože experimentátorů mezi návštěvníky naší restaurace moc není, a hovězí Wellington bychom nedokázali uvařit za cenu poledního menu. Chvíle přemýšlení a vyhrály fish and chips. Zajímavé je, že vznik pokrmu má datum jako z Cimrmana. Prameny uvádějí rok 1858 nebo rok 1863. Jistá je tedy jenom druhá polovina 19. století. Bylo to opět jídlo chudých, pokud lze britskou dělnickou třídu nazvat chudinou?
Fish and chips se z jídla rychlého občerstvení staly světovým fenoménem a dnes je nabízejí na svých jídelníčcích i restaurace věhlasné. Tedy i ta naše, jako jídlo, které můžete potkat na své dovolené a u nás v restauraci, ale na talíři a ne v novinovém kornoutu. A čím to zapít? No přeci naším Maestrem s lavinovým efektem z Litovle, nebo Prazdrojem.
P.S. Ani jsme nestačili napsat nic o Anglii samotné. Takže alespoň malá drobnost. Vévodkyně Kate publikovala podařené snímky svých dětí, hlavně svojí novorozené dcery.
Zpět na Apetit...

Další články

Apetit:

Kupa řízků na konec roku
Kupa řízků na konec roku2kg řízků ze tří druhů masa

Vydáno 26. 12. 2015 20:49:00
přečíst

Kachna s kaštanovou nádivkou
Kachna s kaštanovou nádivkouKachna s kaštanovou nádivkou

Vydáno 15. 11. 2015 20:49:00
přečíst

Nové pivo na čepu - Holba Kvasničák
Nové pivo na čepu - Holba KvasničákNové pivo na čepu Holba Kvasničák

Vydáno 24. 10. 2015 20:49:00
přečíst

© 2015 BlueBit.cz
Vytvořeno BlueBit.cz s použitím BlueBit.WebCore . Website Template základ na Templatemonster.com .